Creative Commons Lisansı
Tıp Araştırmaları Arşivi Creative Commons Alıntı-Gayriticari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
Amaç ve Kapsam

Amaç ve Kapsam

Tıp Araştırmaları Arşivi / Archive of Medical Investigations, açık erişim bir dergidir. Dergimiz makale değerlendirme ve kabul etmede hangi kurumdan gelirse gelsin, özellikle Araştırma Yazıları için pozitif yapıcı bir yaklaşım sergilemekte ancak Olgu sunumları için özellikle orijinal olmasını istemektedir. Dergimizin web adresi http://armedin.org ‘dur. Dergimizin web sayfası "açık erişim" olup ücretsiz olarak makalelere erişmek ve indirmek mümkündür.  

Dergimiz "çift-hakem- external peer-review" yöntemiyle çalışmakta olup, İngilizce ve Türkçe yazılmış Özgün araştırmaları değerlendirerek Hakemlerce uygun görülenleri yayınlamaktadır. Kısa rapor / Brief report, Olgu sunumu / Case report, Derleme / Review ve Editöre mektup /Letter to Editor türünde yazılar ancak orijinal özellikler taşıdığı taktirde kabul edilmektedir.

Bize gelen yazıları olabildiğince hızlı değerlendirip, özellikle araştırma makalelerini kabul tarihini takip eden ilk sayıda yayınlamayı prensip edinmiş bulunmaktayız.

Açık Erişim Politikası

Tıp Araştırmaları Arşivi / Archive of Medical Investigations Açık Erişim bir dergidir ve içeriğine anında açık erişim izni verir. Dergimiz bilimsel bilgi ve araştırmaya global bir açık erişim geliştirilmesinin ilerletilmesini amaçlamaktadır. Yayıncı online yayınlanan makalelerin yayın hakkını Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 4.0 Unported (CC BY-NC)  lisansı altında orijinal çalışmayı kaynak gösterdiğini belirtmek koşuluyla (başka türlü belirtilmedikçe) okuyucular, bilim adamları ve kurumlara (içerik değiştirme ve ticari kullanım izni hariç) içeriğine link verilmesi veya indirme izni, dağıtımını, baskısını, kopya edilmesi ve herhangi bir ortamda yeniden üretilmesi hakkını verir. Makalelerin içeriğini ticari maçlarla kullanmak yayıncının yazılı iznine bağlıdır.

Dergimiz yıllık 4 sayı olarak (Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında) yayınlanmakta olup, olabildiğince kabul edilen yazıları - özellikle Araştırma Yazılarını - kabul edildikten sonraki ilk sayıda en geç ikinci sayıda yayınlamaktadır.

Saygıdeğer yazarlarımızdan kendi yazıları ve özellikle uluslararası alanda yayın yaparken dergimizden benzer yayınlardan alıntı yaparak kaynak göstermelerini umuyor ve bekliyoruz. Dergimizin web sayfasında yayınlanan makaleler serbest erişime açık olduğu için bu makalelerin bilim camiasında okunması ve dikkate alınması daha kolay olmaktadır. Tıp Araştırmaları Arşivi / Archive of Medical Investigations, dergiye makale gönderimi, makalenin hakem değerlendirmesi veya yayınlanması için yazarlardan herhangi bir ücret talep etmez.

Dergimize gönderilecek makaleler www.armedin.org  adresli web sayfamızdan yazar girişinden (Online Submission) bölümünden online olarak gönderilmelidir. Dergimizle ilgili her türlü yazışma için armedin@armedin.org eposta adresini kullanabilirsiniz.

Dergimize yazı göndererek, karşılıksız olarak hakemlik yaparak ve yazılarımıza atıfta bulunarak katkıda bulunan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, ilgi ve desteklerinin devamını diliyoruz.

Saygılarımızla.

Prof. Aydın Ece

Editör, draydinece@hotmail.com 

İletişim

www.armedin.org